CTS Electronic Components CB3LV-3C-72M2676
CB3LV-3C-72M2676 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3C-72M2676
Brief Description
OSC XO 72.2676MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3C-72M2676.pdf
Availability of CB3LV-3C-72M2676
QUANTITY
CB3LV-3C-72M2676 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3C-72M2676
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3C-72M2676
TypeXO (Standard)
Frequency72.2676MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3C-72M2676
Related LinksCB3LV-3C, CB3LV-3C-72M2676 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3C-72M2676 Details Description
Related parts for CB3LV-3C-72M2676
OPTOISOLTR 5.3KV PHOTO FET 6-SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 20MHZ RRO 8SON datasheet.pdf
RES SMD 2.15K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 8GHZ 16QFN datasheet.pdf
RES 249K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 62K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 500V Y5T RADIAL datasheet.pdf
CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
CERAMIC DIPLEXER 2.4/5.0 GHZ datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf