CTS Electronic Components CB3LV-3C-73M7280
CB3LV-3C-73M7280 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3C-73M7280
Brief Description
OSC XO 73.728MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3C-73M7280.pdf
Availability of CB3LV-3C-73M7280
QUANTITY
CB3LV-3C-73M7280 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3C-73M7280
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3C-73M7280
TypeXO (Standard)
Frequency73.728MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3C-73M7280
Related LinksCB3LV-3C, CB3LV-3C-73M7280 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3C-73M7280 Details Description
Related parts for CB3LV-3C-73M7280
IC D/A CONV 16BIT SOFTSPAN16SSOP datasheet.pdf
RES 3.92K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
TOUCH SCREEN M1700SS BLACK USB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 2KV X7R 1808 datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.147" NYLON 2.29MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 7POS SKT datasheet.pdf
CONN HEADER 28POS .100" GOLD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf