CTS Electronic Components CB3LV-3C-74M2500
CB3LV-3C-74M2500 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3C-74M2500
Brief Description
OSC XO 74.25MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3C-74M2500.pdf
Availability of CB3LV-3C-74M2500
QUANTITY
CB3LV-3C-74M2500 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3C-74M2500
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3C-74M2500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCB3(LV) RoHS Cert
TypeXO (Standard)
Frequency74.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3C-74M2500
Related LinksCB3LV-3C, CB3LV-3C-74M2500 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3C-74M2500 Details Description
Related parts for CB3LV-3C-74M2500
RES SMD 332K OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
CAP CER 560PF 200V X7R 1206 datasheet.pdf
IC PCMCIA INTFACE SW 8SO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
2.5 APPLI-M 6CKT OP/EW WO/POL datasheet.pdf
RES 3.48 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
ROLLER W/ OFFSET LESS ROLLER datasheet.pdf
RES SMD 4.64 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 3.3V datasheet.pdf
INSULATION SLEEVE datasheet.pdf
CAP FILM 10UF 5% 310VAC AXIAL datasheet.pdf