CTS Electronic Components CB3LV-3C-80M0000
CB3LV-3C-80M0000 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3C-80M0000
Brief Description
OSC XO 80.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3C-80M0000.pdf
Availability of CB3LV-3C-80M0000
QUANTITY
CB3LV-3C-80M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3C-80M0000
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3C-80M0000
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCB3(LV) RoHS Cert
Standard Package1
SeriesCB3LV
PackagingCut Tape (CT)
TypeXO (Standard)
Frequency80MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3C-80M0000
Related LinksCB3LV-3C, CB3LV-3C-80M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3C-80M0000 Details Description
Related parts for CB3LV-3C-80M0000
RES SMD 470 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER ZH TOP 13POS 1.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .050 SOLDER datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 3 (Power) Position Through Hole Solder datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS40195-001 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 10.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125" datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 500MW SOD80 datasheet.pdf