CTS Electronic Components CB3LV-3I-106M2500
CB3LV-3I-106M2500 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3I-106M2500
Brief Description
OSC XO 106.25MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3I-106M2500.pdf
Availability of CB3LV-3I-106M2500
QUANTITY
CB3LV-3I-106M2500 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3I-106M2500
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3I-106M2500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCB3(LV) RoHS Cert
Standard Package1,000
SeriesCB3LV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency106.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3I-106M2500
Related LinksCB3LV-3I, CB3LV-3I-106M2500 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3I-106M2500 Details Description
Related parts for CB3LV-3I-106M2500
IC REG CTRLR PWM CM 8-MINIDIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC FPGA 960 I/O 1738FCBGA datasheet.pdf
IC SRAM 8KBIT 25NS 52PLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
TWEEZER POINTED VERY FINE 4.75" datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 10V X5R 0201 datasheet.pdf
CAP POLYMER 1000UF 20% 4V T/H datasheet.pdf