CTS Electronic Components CB3LV-3I-156M2500
CB3LV-3I-156M2500 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3I-156M2500
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 156.25MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3I-156M2500.pdf
Availability of CB3LV-3I-156M2500
QUANTITY
CB3LV-3I-156M2500 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3I-156M2500
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3I-156M2500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCB3(LV) RoHS Cert
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCB3LV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3I-156M2500
Related LinksCB3LV-3I, CB3LV-3I-156M2500 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3I-156M2500 Details Description
Related parts for CB3LV-3I-156M2500
RES SMD 137 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 270K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 7.68K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 30.9 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 44POS TIN datasheet.pdf
FIXED IND 430UH 111MA 10.6 OHM datasheet.pdf
350 TB FXD 180 TMT datasheet.pdf
CABLE datasheet.pdf
CONTACT PROBE 1.0MM PITCH datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS PNL MNT C KEY BLK datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 230V datasheet.pdf