CTS Electronic Components CB3LV-3I-156M2500
CB3LV-3I-156M2500 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3I-156M2500
Brief Description
OSC XO 156.25MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3I-156M2500.pdf
Availability of CB3LV-3I-156M2500
QUANTITY
CB3LV-3I-156M2500 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3I-156M2500
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3I-156M2500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCB3(LV) RoHS Cert
TypeXO (Standard)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3I-156M2500
Related LinksCB3LV-3I, CB3LV-3I-156M2500 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3I-156M2500 Details Description
Related parts for CB3LV-3I-156M2500
SWITCH ROCKER SPDT 16A 125V datasheet.pdf
MODULE PWR ENTRY FUSE FILTER 10A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 35A 116W datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
508 TB RIS CLA 90D STACK datasheet.pdf
CAP FILM 240NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf