CTS Electronic Components CB3LV-3I-19M6608
CB3LV-3I-19M6608 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3I-19M6608
Brief Description
OSC XO 19.6608MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3I-19M6608.pdf
Availability of CB3LV-3I-19M6608
QUANTITY
CB3LV-3I-19M6608 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3I-19M6608
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3I-19M6608
TypeXO (Standard)
Frequency19.6608MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)12mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3I-19M6608
Related LinksCB3LV-3I, CB3LV-3I-19M6608 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3I-19M6608 Details Description
Related parts for CB3LV-3I-19M6608
RES SMD 64.9KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CAP TANT 1.0UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
SW TACT X & O LABEL RED/GREEN datasheet.pdf
RES 246K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CONN HEADER 32POS DUAL .100 STR datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 4PDT datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf