CTS Electronic Components CB3LV-3I-21M0000
CB3LV-3I-21M0000 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3I-21M0000
Brief Description
OSC XO 21.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3I-21M0000.pdf
Availability of CB3LV-3I-21M0000
QUANTITY
CB3LV-3I-21M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3I-21M0000
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3I-21M0000
TypeXO (Standard)
Frequency21MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3I-21M0000
Related LinksCB3LV-3I, CB3LV-3I-21M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3I-21M0000 Details Description
Related parts for CB3LV-3I-21M0000
IC REG ISOLATED 5V 0.4A 12SOP datasheet.pdf
IC COMPARATOR PECL DUAL 20-QSOP datasheet.pdf
IC FPGA 607 I/O 1020FBGA datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS .100" SNGL TIN datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONN CIC FFC RCPT 20POS 2.54MM datasheet.pdf
HS DOCK VERT 108 CKT ASSY datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 60POS STRGHT SKT datasheet.pdf
DIODE GEN 100V 250MA MICROMELF datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf