CTS Electronic Components CB3LV-3I-22M0000
CB3LV-3I-22M0000 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3I-22M0000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 22.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3I-22M0000.pdf
Availability of CB3LV-3I-22M0000
QUANTITY
CB3LV-3I-22M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3I-22M0000
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3I-22M0000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCB3LV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency22MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3I-22M0000
Related LinksCB3LV-3I, CB3LV-3I-22M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3I-22M0000 Details Description
Related parts for CB3LV-3I-22M0000
ELEMENT WHIP FOR MAG-1 BASES datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
TAPE ELECTRICAL POLYESTER 7/8" datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 250MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 3.3VWM 17VC SOT143 datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 200MW SOD323 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 150W datasheet.pdf
CAP FILM 4.7UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf