CTS Electronic Components CB3LV-3I-25M0000
CB3LV-3I-25M0000 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3I-25M0000
Brief Description
OSC XO 25.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3I-25M0000.pdf
Availability of CB3LV-3I-25M0000
QUANTITY
CB3LV-3I-25M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3I-25M0000
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3I-25M0000
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCB3(LV) RoHS Cert
TypeXO (Standard)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3I-25M0000
Related LinksCB3LV-3I, CB3LV-3I-25M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3I-25M0000 Details Description
Related parts for CB3LV-3I-25M0000
IC REG BCK FLYBCK INV ADJ 20SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 23VC SC88 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 15PSIS 7/16 UNF 5V 12" datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.125" NYLON 8.89MM datasheet.pdf
RES 34.2 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 30COND 22AWG 500' datasheet.pdf
IC FPGA 488 I/O 780FBGA datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
DIODE MODULE 800V 200A 3TOWER datasheet.pdf