CTS Electronic Components CB3LV-3I-27M0000
CB3LV-3I-27M0000 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3I-27M0000
Brief Description
OSC XO 27.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3I-27M0000.pdf
Availability of CB3LV-3I-27M0000
QUANTITY
CB3LV-3I-27M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3I-27M0000
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3I-27M0000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCB3(LV) RoHS Cert
TypeXO (Standard)
Frequency27MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3I-27M0000
Related LinksCB3LV-3I, CB3LV-3I-27M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3I-27M0000 Details Description
Related parts for CB3LV-3I-27M0000
ROTARY SWITCH SP 8 POS 45 DEGREE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 11 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE CONN 4POLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf