CTS Electronic Components CB3LV-3I-30M0000
CB3LV-3I-30M0000 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3I-30M0000
Brief Description
OSC XO 30.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3I-30M0000.pdf
Availability of CB3LV-3I-30M0000
QUANTITY
CB3LV-3I-30M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3I-30M0000
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3I-30M0000
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCB3(LV) RoHS Cert
TypeXO (Standard)
Frequency30MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3I-30M0000
Related LinksCB3LV-3I, CB3LV-3I-30M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3I-30M0000 Details Description
Related parts for CB3LV-3I-30M0000
FIXED IND 12UH 1.55A 70 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
TVS DIODE 188VWM 328VC SMC datasheet.pdf
PWR SUPPLY 10W OPEN 5V 2.0A datasheet.pdf
CA/ASSY,MP,8P,GRA,ENHCD,C5 datasheet.pdf
TERMINAL STRAP - 45.5" LENGTH datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 640MA 490 MOHM datasheet.pdf
3P 8C 2W VERT XCHD HDR datasheet.pdf
CAP CER 82PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf