CTS Electronic Components CB3LV-3I-36M0000
CB3LV-3I-36M0000 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3I-36M0000
Brief Description
OSC XO 36.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3I-36M0000.pdf
Availability of CB3LV-3I-36M0000
QUANTITY
CB3LV-3I-36M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3I-36M0000
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3I-36M0000
TypeXO (Standard)
Frequency36MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3I-36M0000
Related LinksCB3LV-3I, CB3LV-3I-36M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3I-36M0000 Details Description
Related parts for CB3LV-3I-36M0000
CONN HEADER .100 SINGL R/A 20POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 400MW ALF2 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPST 7A 125V datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2423 SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 20SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
MODULAR CBL STR 14' REVERSED datasheet.pdf
CAP TANT 1.2UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 22PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf
BOARD EVAL HMC463LP5E datasheet.pdf
RES SMD 0.118 OHM 2W 2010 WIDE datasheet.pdf