CTS Electronic Components CB3LV-3I-39M2385
CB3LV-3I-39M2385 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3I-39M2385
Brief Description
OSC XO 39.2385MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3I-39M2385.pdf
Availability of CB3LV-3I-39M2385
QUANTITY
CB3LV-3I-39M2385 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3I-39M2385
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3I-39M2385
TypeXO (Standard)
Frequency39.2385MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3I-39M2385
Related LinksCB3LV-3I, CB3LV-3I-39M2385 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3I-39M2385 Details Description
Related parts for CB3LV-3I-39M2385
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1A TO252-3 datasheet.pdf
OSC XO 167.332MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.12UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES 25.5 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC AUD AMP I2C BUS CTRL RDBS27P datasheet.pdf
OSC XO 20.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZB6 M25 datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
RES SMD 40.2K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf