CTS Electronic Components CB3LV-3I-80M0000
CB3LV-3I-80M0000 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-3I-80M0000
Brief Description
OSC XO 80.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-3I-80M0000.pdf
Availability of CB3LV-3I-80M0000
QUANTITY
CB3LV-3I-80M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-3I-80M0000
Internal Part NumberEIS-CB3LV-3I-80M0000
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCB3(LV) RoHS Cert
TypeXO (Standard)
Frequency80MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-3I-80M0000
Related LinksCB3LV-3I, CB3LV-3I-80M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-3I-80M0000 Details Description
Related parts for CB3LV-3I-80M0000
CAP FILM 6800PF 2% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 118 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
RES SMD 392 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 3/8-24 UNF 20MA datasheet.pdf
CONN RCPT 11 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
MIN-SAS HD ASY 4X4 6G 30AWG 2M datasheet.pdf
AB 6C 6#16S PIN PLUG datasheet.pdf
QPro Virtex 2.5V QML High-Reliability FPGAs IC datasheet.pdf