CTS Electronic Components CB3LV-5C-22M1184
CB3LV-5C-22M1184 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-5C-22M1184
Brief Description
OSC XO 22.1184MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-5C-22M1184.pdf
Availability of CB3LV-5C-22M1184
QUANTITY
CB3LV-5C-22M1184 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-5C-22M1184
Internal Part NumberEIS-CB3LV-5C-22M1184
TypeXO (Standard)
Frequency22.1184MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-5C-22M1184
Related LinksCB3LV-5C, CB3LV-5C-22M1184 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-5C-22M1184 Details Description
Related parts for CB3LV-5C-22M1184
CONN BNC PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 184POS 3.3V .05 SM datasheet.pdf
RES SMD 31.6K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 8.9PF 50V S2H 0402 datasheet.pdf
RES 120K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf