CTS Electronic Components CB3LV-5C-25M0000
CB3LV-5C-25M0000 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-5C-25M0000
Brief Description
OSC XO 25.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-5C-25M0000.pdf
Availability of CB3LV-5C-25M0000
QUANTITY
CB3LV-5C-25M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-5C-25M0000
Internal Part NumberEIS-CB3LV-5C-25M0000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCB3(LV) RoHS Cert
TypeXO (Standard)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-5C-25M0000
Related LinksCB3LV-5C, CB3LV-5C-25M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-5C-25M0000 Details Description
Related parts for CB3LV-5C-25M0000
CONN RCPT 14-16AWG CRIMP 30GOLD datasheet.pdf
CONN RP-SMA PLUG 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
KEYING RECEPTACLE MODULE- 12MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
LENS FOR OSRAM DRAGON datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10V 10% 1411 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 5.4PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2K OHM 1% 25W datasheet.pdf