CTS Electronic Components CB3LV-5C-38M8800
CB3LV-5C-38M8800 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-5C-38M8800
Brief Description
OSC XO 38.88MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-5C-38M8800.pdf
Availability of CB3LV-5C-38M8800
QUANTITY
CB3LV-5C-38M8800 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-5C-38M8800
Internal Part NumberEIS-CB3LV-5C-38M8800
TypeXO (Standard)
Frequency38.88MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-5C-38M8800
Related LinksCB3LV-5C, CB3LV-5C-38M8800 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-5C-38M8800 Details Description
Related parts for CB3LV-5C-38M8800
ROUND SPACER 0.047" NYLON 3/4" datasheet.pdf