CTS Electronic Components CB3LV-5I-125M0000
CB3LV-5I-125M0000 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-5I-125M0000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 125.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-5I-125M0000.pdf
Availability of CB3LV-5I-125M0000
QUANTITY
CB3LV-5I-125M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-5I-125M0000
Internal Part NumberEIS-CB3LV-5I-125M0000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCB3(LV) RoHS Cert
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCB3LV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-5I-125M0000
Related LinksCB3LV-5I, CB3LV-5I-125M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-5I-125M0000 Details Description
Related parts for CB3LV-5I-125M0000
LED YELLOW CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 11.5K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RI-I11-0003-00 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 150V TO247 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V C0G RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS VERT GOLD datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 16A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
RES 0.511 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 226 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 6A 125V datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
OSC TCXO 20.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf