CTS Electronic Components CB3LV-5I-14M7456
CB3LV-5I-14M7456 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-5I-14M7456
Brief Description
OSC XO 14.7456MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-5I-14M7456.pdf
Availability of CB3LV-5I-14M7456
QUANTITY
CB3LV-5I-14M7456 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-5I-14M7456
Internal Part NumberEIS-CB3LV-5I-14M7456
TypeXO (Standard)
Frequency14.7456MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)12mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-5I-14M7456
Related LinksCB3LV-5I, CB3LV-5I-14M7456 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-5I-14M7456 Details Description
Related parts for CB3LV-5I-14M7456
CONN BNC PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 1.6K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 7" 0.50MM 11POS datasheet.pdf
RIGHT ANGLE LIGHT PIPE, 2.8MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 4POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 31POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf