CTS Electronic Components CB3LV-5I-16M7680
CB3LV-5I-16M7680 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-5I-16M7680
Brief Description
OSC XO 16.768MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-5I-16M7680.pdf
Availability of CB3LV-5I-16M7680
QUANTITY
CB3LV-5I-16M7680 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-5I-16M7680
Internal Part NumberEIS-CB3LV-5I-16M7680
TypeXO (Standard)
Frequency16.768MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)12mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-5I-16M7680
Related LinksCB3LV-5I, CB3LV-5I-16M7680 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-5I-16M7680 Details Description
Related parts for CB3LV-5I-16M7680
CONN EDGECARD 86POS .125 EXTEND datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
IC REG BUCK SYNC 8SOIC datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf