CTS Electronic Components CB3LV-5I-20M0000
CB3LV-5I-20M0000 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-5I-20M0000
Brief Description
OSC XO 20.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-5I-20M0000.pdf
Availability of CB3LV-5I-20M0000
QUANTITY
CB3LV-5I-20M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-5I-20M0000
Internal Part NumberEIS-CB3LV-5I-20M0000
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCB3(LV) RoHS Cert
TypeXO (Standard)
Frequency20MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)12mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-5I-20M0000
Related LinksCB3LV-5I, CB3LV-5I-20M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-5I-20M0000 Details Description
Related parts for CB3LV-5I-20M0000
IC DRIVER HALF-BRIDGE 8-SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 350KHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC DIFF BUS TRANSCEIVER 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 40.2 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
MODULE DDR SDRAM 512MB 200SODIMM datasheet.pdf
TEST PROBE R/A BAN PLUG BLACK datasheet.pdf
RES 4.64K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
HEADER WIRE WRAP 2.54MM datasheet.pdf