CTS Electronic Components CB3LV-5I-20M0000
CB3LV-5I-20M0000 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-5I-20M0000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 20.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-5I-20M0000.pdf
Availability of CB3LV-5I-20M0000
QUANTITY
CB3LV-5I-20M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-5I-20M0000
Internal Part NumberEIS-CB3LV-5I-20M0000
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCB3(LV) RoHS Cert
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCB3LV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency20MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)12mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.067" (1.70mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-5I-20M0000
Related LinksCB3LV-5I, CB3LV-5I-20M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-5I-20M0000 Details Description
Related parts for CB3LV-5I-20M0000
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 28-EDIP datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 110VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
MOUNT PAD datasheet.pdf
IC GATE OR 1CH 2-INP 5-TSSOP datasheet.pdf
FUSE ONE TIME FAST ACT 600V 3A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
DIODE MODULE 30V 400A 2TOWER datasheet.pdf
Connector Socket 17 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
3.50MM EURO PLUG VERT FWE GRN 12 datasheet.pdf