CTS Electronic Components CB3LV-5I-33M3333
CB3LV-5I-33M3333 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-5I-33M3333
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 33.3333MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-5I-33M3333.pdf
Availability of CB3LV-5I-33M3333
QUANTITY
CB3LV-5I-33M3333 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-5I-33M3333
Internal Part NumberEIS-CB3LV-5I-33M3333
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCB3LV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency33.3333MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-5I-33M3333
Related LinksCB3LV-5I, CB3LV-5I-33M3333 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-5I-33M3333 Details Description
Related parts for CB3LV-5I-33M3333
CAP ALUM 3.3UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
IC SWITCH DPST 16DIP datasheet.pdf
RES 500 OHM 20W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 13K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 6.49KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.5A 6WLCSP datasheet.pdf
IC REG CTRLR DL BUCK PWM 40QFN datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V CMOS 25PPM 3.2X5MM datasheet.pdf