CTS Electronic Components CB3LV-5I-40M0000
CB3LV-5I-40M0000 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-5I-40M0000
Brief Description
OSC XO 40.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-5I-40M0000.pdf
Availability of CB3LV-5I-40M0000
QUANTITY
CB3LV-5I-40M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-5I-40M0000
Internal Part NumberEIS-CB3LV-5I-40M0000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCB3(LV) RoHS Cert
TypeXO (Standard)
Frequency40MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-5I-40M0000
Related LinksCB3LV-5I, CB3LV-5I-40M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-5I-40M0000 Details Description
Related parts for CB3LV-5I-40M0000
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 12KB FLASH 18SOIC datasheet.pdf
CONN CARD BUS FRAME 32POS 0.3MM datasheet.pdf
IC JK TYPE POS TRG SNGL 8TSSOP datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ/12V 1.5A 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 6.8NH 190MA 550 MOHM datasheet.pdf
RS-100 ADP11;75MMH PNL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf