CTS Electronic Components CB3LV-6C-15M0000
CB3LV-6C-15M0000 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-6C-15M0000
Brief Description
OSC XO 15.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-6C-15M0000.pdf
Availability of CB3LV-6C-15M0000
QUANTITY
CB3LV-6C-15M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-6C-15M0000
Internal Part NumberEIS-CB3LV-6C-15M0000
TypeXO (Standard)
Frequency15MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)12mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-6C-15M0000
Related LinksCB3LV-6C, CB3LV-6C-15M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-6C-15M0000 Details Description
Related parts for CB3LV-6C-15M0000
CAP CER 270PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 50V X7R 1812 datasheet.pdf
RES SMD 2.15K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 24VOUT datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 31POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
IC FPGA 154 I/O 208PQFP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CABLE CONVERTER 10' datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 50V X7R 1812 datasheet.pdf
TV 41C 41#20 PIN J/N RECP datasheet.pdf
470UF 63V 16X32 105C RAD datasheet.pdf