CTS Electronic Components CB3LV-6C-20M0000
CB3LV-6C-20M0000 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-6C-20M0000
Brief Description
OSC XO 20.000MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-6C-20M0000.pdf
Availability of CB3LV-6C-20M0000
QUANTITY
CB3LV-6C-20M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-6C-20M0000
Internal Part NumberEIS-CB3LV-6C-20M0000
TypeXO (Standard)
Frequency20MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)12mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-6C-20M0000
Related LinksCB3LV-6C, CB3LV-6C-20M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-6C-20M0000 Details Description
Related parts for CB3LV-6C-20M0000
CONN RCPT 280POS 4ROW .100 R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
TUBING PTFE NATURAL 1000' datasheet.pdf
CONN TRIAX PLUG R/A 50OHM SOLDER datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 2.5A datasheet.pdf
CAP CER 27PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
HDM SMPO062F110FT datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf