CTS Electronic Components CB3LV-S4I-20M48000
CB3LV-S4I-20M48000 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-S4I-20M48000
Brief Description
OSC XO 20.48MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-S4I-20M48000.pdf
Availability of CB3LV-S4I-20M48000
QUANTITY
CB3LV-S4I-20M48000 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-S4I-20M48000
Internal Part NumberEIS-CB3LV-S4I-20M48000
TypeXO (Standard)
Frequency20.48MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±32ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-S4I-20M48000
Related LinksCB3LV-S4I, CB3LV-S4I-20M48000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-S4I-20M48000 Details Description
Related parts for CB3LV-S4I-20M48000
RES 16.9K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN ADAPT MS 156 PLUG-SMA JACK datasheet.pdf
RES SMD 300K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 1/4-18 NPT 1-5V datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM T412 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT PINS datasheet.pdf
MICRO 9C P 36" WHT FLOAT datasheet.pdf