KEMET CBR08C680G1GAC
CBR08C680G1GAC picture photo
Mfg. Part Number
CBR08C680G1GAC
Brief Description
CAP CER 68PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
CBR08C680G1GAC.pdf
Availability of CBR08C680G1GAC
QUANTITY
CBR08C680G1GAC Order Process
Ship out your order
Specifications of CBR08C680G1GAC
Internal Part NumberEIS-CBR08C680G1GAC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.88mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CBR08C680G1GAC
Related LinksCBR08C6, CBR08C680G1GAC Datasheet, KEMET Distributor
CBR08C680G1GAC Details Description
Related parts for CBR08C680G1GAC
IDC CABLE - MKC60K/MC60M/MCE60K datasheet.pdf
CARD EDGE 30POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET datasheet.pdf
CBL 1COND 22AWG 600V WHITE SHLD datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CBL USB B RCPT-MCR B PLUG 1M datasheet.pdf
RES 189K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
ANT DIPOLE WCP 2.5GHZ IPEX datasheet.pdf