Luminus Devices Inc. CBT-90-B-C11-KJ300
CBT-90-B-C11-KJ300 picture photo
Mfg. Part Number
CBT-90-B-C11-KJ300
Brief Description
BIG CHIP LED HB MODULE BLUE
Datasheet Download
CBT-90-B-C11-KJ300.pdf
Availability of CBT-90-B-C11-KJ300
QUANTITY
CBT-90-B-C11-KJ300 Order Process
Ship out your order
Specifications of CBT-90-B-C11-KJ300
Internal Part NumberEIS-CBT-90-B-C11-KJ300
SeriesCBT-90
Packaging-
TypeLED Module
ColorBlue
CCT (K)-
Wavelength460nm
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test-
Current - Test13.5A
Temperature - Test-
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.4V
Lumens/Watt @ Current - Test-
Current - Max18A
FeaturesWith Connector
Size / Dimension42.00mm L x 28.00mm W
Height3.18mm
Light Emitting Surface (LES)3.00mm L x 3.00mm W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CBT-90-B-C11-KJ300
Related LinksCBT-90-B-, CBT-90-B-C11-KJ300 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CBT-90-B-C11-KJ300 Details Description
Related parts for CBT-90-B-C11-KJ300
RES SMD 215 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
FML CONNECTOR M23 12POS 5M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 35.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
WRITE-0N BOOK .5"X1.5" MARKER datasheet.pdf
SPECIAL TRIM UM2424 AND UM4824 datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 2.84A 44 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS INLINE PIN datasheet.pdf
SCR 800V 1900A B-PUK datasheet.pdf