ST CBTVS2A12-1F3
CBTVS2A12-1F3 picture photo
Mfg. Part Number
CBTVS2A12-1F3
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 10VWM 15VC FLIPCHIP
Datasheet Download
CBTVS2A12-1F3.pdf
Availability of CBTVS2A12-1F3
QUANTITY
CBTVS2A12-1F3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CBTVS2A12-1F3
Internal Part NumberEIS-CBTVS2A12-1F3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesCBTVS2Axx-1F3 App Note
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingCut Tape (CT)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)10V
Voltage - Breakdown (Min)12V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp15V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)1A (8/20µs)
Power - Peak Pulse44W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-XFBGA, FCBGA
Supplier Device Package4-FlipChip
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CBTVS2A12-1F3
Related LinksCBTVS2, CBTVS2A12-1F3 Datasheet, ST Distributor
CBTVS2A12-1F3 Details Description
Related parts for CBTVS2A12-1F3
VARISTOR 675V 8KA DISC 20MM datasheet.pdf
RES 10 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC OSC PROG TIMER 3MHZ 14SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN DB78 MALE HD CRIMP TIN datasheet.pdf
IC LI-ION CHARGE/PWR MGMT 16-QFN datasheet.pdf
CONN H4 MATED PAIR 12AWG/4MM2 datasheet.pdf
CONN SOCKET LGA 2011POS GOLD datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 43POS PIN datasheet.pdf