NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. CBTW28DD14ET,118
CBTW28DD14ET,118 picture photo
Mfg. Part Number
CBTW28DD14ET,118
Manufacturer
Product Category
Interface - Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
Brief Description
IC SWITCH DDR2 DDR3 2X1 48TFBGA
Datasheet Download
CBTW28DD14ET,118.pdf
Availability of CBTW28DD14ET,118
QUANTITY
CBTW28DD14ET,118 Order Process
Ship out your order
Specifications of CBTW28DD14ET,118
Internal Part NumberEIS-CBTW28DD14ET,118
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingDate Code Extended 18/Jul/2013
Standard Package4,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
SeriesCBT
PackagingTape & Reel (TR)
FunctionSwitch, DDR2, DDR3
Circuit1 x 2:1
On-State Resistance-
Voltage Supply SourceSingle Supply
Voltage - Supply, Single/Dual (±)1.4 V ~ 2 V
Current - Supply300µA
Operating Temperature-10°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case48-TFBGA
Supplier Device Package48-TFBGA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CBTW28DD14ET,118
CBTW28DD14ET,118 Details Description
Related parts for CBTW28DD14ET,118
IC CAN CONTRLER IND TEMP 18DIP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 40A PPAK SO-8 datasheet.pdf
RES SMD 191K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 475 OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3NH 800MA 80 MOHM datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
IC DIVIDER X2 PRESCALER 16QFN datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CAP FILM 0.16UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf