Yageo CC0402CRNPO9BN3R3
CC0402CRNPO9BN3R3 picture photo
Mfg. Part Number
CC0402CRNPO9BN3R3
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3.3PF 50V NPO 0402
Datasheet Download
CC0402CRNPO9BN3R3.pdf
Availability of CC0402CRNPO9BN3R3
QUANTITY
CC0402CRNPO9BN3R3 Order Process
Ship out your order
Specifications of CC0402CRNPO9BN3R3
Internal Part NumberEIS-CC0402CRNPO9BN3R3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMultilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductCommodity Multilayer Ceramic Capacitors – CC Series
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC0402CRNPO9BN3R3
Related LinksCC0402CR, CC0402CRNPO9BN3R3 Datasheet, Yageo Distributor
CC0402CRNPO9BN3R3 Details Description
Related parts for CC0402CRNPO9BN3R3
CONN SOCKET SIP 61POS GOLD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 75V 150MA SOT323 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.5VA 28V datasheet.pdf