Yageo CC0402GRNPO9BN220
CC0402GRNPO9BN220 picture photo
Mfg. Part Number
CC0402GRNPO9BN220
Brief Description
CAP CER 22PF 50V NPO 0402
Datasheet Download
CC0402GRNPO9BN220.pdf
Availability of CC0402GRNPO9BN220
QUANTITY
CC0402GRNPO9BN220 Order Process
Ship out your order
Specifications of CC0402GRNPO9BN220
Internal Part NumberEIS-CC0402GRNPO9BN220
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC0402GRNPO9BN220
Related LinksCC0402GR, CC0402GRNPO9BN220 Datasheet, Yageo Distributor
CC0402GRNPO9BN220 Details Description
Related parts for CC0402GRNPO9BN220
RES SMD 3.92KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
BATTERY PACK 4.8V 2450MAH NIMH datasheet.pdf
REPLACEMENT LENS 2-3/4X datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS PIN datasheet.pdf
RES 5M OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
508 TB PLU PLU WF HOOK/E datasheet.pdf
RES SMD 140 OHM 1% 1W 0207 datasheet.pdf