Yageo CC0402GRNPO9BN330
CC0402GRNPO9BN330 picture photo
Mfg. Part Number
CC0402GRNPO9BN330
Brief Description
CAP CER 33PF 50V NPO 0402
Datasheet Download
CC0402GRNPO9BN330.pdf
Availability of CC0402GRNPO9BN330
QUANTITY
CC0402GRNPO9BN330 Order Process
Ship out your order
Specifications of CC0402GRNPO9BN330
Internal Part NumberEIS-CC0402GRNPO9BN330
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC0402GRNPO9BN330
Related LinksCC0402GR, CC0402GRNPO9BN330 Datasheet, Yageo Distributor
CC0402GRNPO9BN330 Details Description
Related parts for CC0402GRNPO9BN330
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FUSE CERM 7A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
IC FIFO 64X36X2 20NS 132QFP datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 4V 10% 2917 datasheet.pdf
RES 806 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 348 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 200MHZ 165BGA datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
GDT 600V 20% 5KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf