Yageo CC0402GRNPO9BN680
CC0402GRNPO9BN680 picture photo
Mfg. Part Number
CC0402GRNPO9BN680
Brief Description
CAP CER 68PF 50V NPO 0402
Datasheet Download
CC0402GRNPO9BN680.pdf
Availability of CC0402GRNPO9BN680
QUANTITY
CC0402GRNPO9BN680 Order Process
Ship out your order
Specifications of CC0402GRNPO9BN680
Internal Part NumberEIS-CC0402GRNPO9BN680
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC0402GRNPO9BN680
Related LinksCC0402GR, CC0402GRNPO9BN680 Datasheet, Yageo Distributor
CC0402GRNPO9BN680 Details Description
Related parts for CC0402GRNPO9BN680
VARISTOR 735V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
CARD EDGE 40POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CONN HEADER 46POS DUAL .100 TIN datasheet.pdf
CAP CER 8.4PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINK 1=150M datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf