Yageo CC0603BRNPO9BN1R5
CC0603BRNPO9BN1R5 picture photo
Mfg. Part Number
CC0603BRNPO9BN1R5
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1.5PF 50V NPO 0603
Datasheet Download
CC0603BRNPO9BN1R5.pdf
Availability of CC0603BRNPO9BN1R5
QUANTITY
CC0603BRNPO9BN1R5 Order Process
Ship out your order
Specifications of CC0603BRNPO9BN1R5
Internal Part NumberEIS-CC0603BRNPO9BN1R5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC0603BRNPO9BN1R5
Related LinksCC0603BR, CC0603BRNPO9BN1R5 Datasheet, Yageo Distributor
CC0603BRNPO9BN1R5 Details Description
Related parts for CC0603BRNPO9BN1R5
CONN HEADER .100 DUAL STR 32POS datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 0805 SMD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 8MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
KIT LOCATOR CHAMP LATCH PRESS datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 48VIN 15VOUT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 5.08MM datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf
RES SMD 8.66K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES 1 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V datasheet.pdf