Yageo CC0603CRNPO9BN1R0
CC0603CRNPO9BN1R0 picture photo
Mfg. Part Number
CC0603CRNPO9BN1R0
Brief Description
CAP CER 1PF 50V NPO 0603
Datasheet Download
CC0603CRNPO9BN1R0.pdf
Availability of CC0603CRNPO9BN1R0
QUANTITY
CC0603CRNPO9BN1R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CC0603CRNPO9BN1R0
Internal Part NumberEIS-CC0603CRNPO9BN1R0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMultilayer Ceramic Capacitors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC0603CRNPO9BN1R0
Related LinksCC0603CR, CC0603CRNPO9BN1R0 Datasheet, Yageo Distributor
CC0603CRNPO9BN1R0 Details Description
Related parts for CC0603CRNPO9BN1R0
CONN RCPT 4POS IN LINE W/SCKT datasheet.pdf
NOISE REDUCTION 3/8" BLACK 250' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
RES 12.1 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 30PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
EVAL BOARD 16BIT ISOLATED DAC datasheet.pdf
M1000 SIG HDR datasheet.pdf
CRYSTAL 27.120 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
CAP CER 680PF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
300UF 3V 9.779X21.539 105C AXI datasheet.pdf