Yageo CC0603JRNPO9BN130
CC0603JRNPO9BN130 picture photo
Mfg. Part Number
CC0603JRNPO9BN130
Brief Description
CAP CER 13PF 50V NPO 0603
Datasheet Download
CC0603JRNPO9BN130.pdf
Availability of CC0603JRNPO9BN130
QUANTITY
CC0603JRNPO9BN130 Order Process
Ship out your order
Specifications of CC0603JRNPO9BN130
Internal Part NumberEIS-CC0603JRNPO9BN130
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC0603JRNPO9BN130
Related LinksCC0603JR, CC0603JRNPO9BN130 Datasheet, Yageo Distributor
CC0603JRNPO9BN130 Details Description
Related parts for CC0603JRNPO9BN130
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 38TSSOP datasheet.pdf
MOSFET P-CH 12V 5.9A 6-TSOP datasheet.pdf
RES 10.2K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP10T datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP5T datasheet.pdf
DOUBLEHEAD TIE 50LB 6.26" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN TTM JACK STR PCB datasheet.pdf
381 TB PLU PLU HOOK/E datasheet.pdf
IC RF RECEIVER 9WLP datasheet.pdf
CAP FILM 0.075UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf