Yageo CC0603JRNPO9BN331
CC0603JRNPO9BN331 picture photo
Mfg. Part Number
CC0603JRNPO9BN331
Brief Description
CAP CER 330PF 50V NPO 0603
Datasheet Download
CC0603JRNPO9BN331.pdf
Availability of CC0603JRNPO9BN331
QUANTITY
CC0603JRNPO9BN331 Order Process
Ship out your order
Specifications of CC0603JRNPO9BN331
Internal Part NumberEIS-CC0603JRNPO9BN331
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMultilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductCommodity Multilayer Ceramic Capacitors – CC Series
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC0603JRNPO9BN331
Related LinksCC0603JR, CC0603JRNPO9BN331 Datasheet, Yageo Distributor
CC0603JRNPO9BN331 Details Description
Related parts for CC0603JRNPO9BN331
CONN PLUG 8 POS CABLE MOUNT datasheet.pdf
RES SMD 30.9 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
KIT EVAL PSOC I2C PORT EXP datasheet.pdf
TVS DIODE 111VWM 179VC MELF datasheet.pdf
040 H DENSITY 3 24P PLUG ASSY datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 51 OHM 10SIP datasheet.pdf
5120 APPLIANCE INLET FILTER 6A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf