Yageo CC0805JKNPO9BN682
CC0805JKNPO9BN682 picture photo
Mfg. Part Number
CC0805JKNPO9BN682
Brief Description
CAP CER 6800PF 50V NPO 0805
Datasheet Download
CC0805JKNPO9BN682.pdf
Availability of CC0805JKNPO9BN682
QUANTITY
CC0805JKNPO9BN682 Order Process
Ship out your order
Specifications of CC0805JKNPO9BN682
Internal Part NumberEIS-CC0805JKNPO9BN682
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC0805JKNPO9BN682
Related LinksCC0805JK, CC0805JKNPO9BN682 Datasheet, Yageo Distributor
CC0805JKNPO9BN682 Details Description
Related parts for CC0805JKNPO9BN682
RES SMD 4.32K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS 2.5MM HPI IVORY datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 6V RED datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 8.1UH SMD datasheet.pdf
IC FPGA 300 I/O 484FBGA datasheet.pdf
RES 133 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
ACCY SUB MOUNT 3/8 datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 75V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB datasheet.pdf
BERGSTRIP SNGL STR datasheet.pdf
TFIT POLY MOLDED P datasheet.pdf
PHOTOVOLTAIC CF 70A NON-INDICATI datasheet.pdf