Yageo CC0805JRNPO0BN122
CC0805JRNPO0BN122 picture photo
Mfg. Part Number
CC0805JRNPO0BN122
Brief Description
CAP CER 1200PF 100V NPO 0805
Datasheet Download
CC0805JRNPO0BN122.pdf
Availability of CC0805JRNPO0BN122
QUANTITY
CC0805JRNPO0BN122 Order Process
Ship out your order
Specifications of CC0805JRNPO0BN122
Internal Part NumberEIS-CC0805JRNPO0BN122
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC0805JRNPO0BN122
Related LinksCC0805JR, CC0805JRNPO0BN122 Datasheet, Yageo Distributor
CC0805JRNPO0BN122 Details Description
Related parts for CC0805JRNPO0BN122
RECEIVER SHR FSK/ASK SGL TSSOP28 datasheet.pdf
IC FRONT END 450-470MHZ 12-MCM datasheet.pdf
.062DIA CRIMP PIN datasheet.pdf
RES 4.64 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CBL ASSY PIGTAIL 12' NM BNCM datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 NYLON 46MM datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-15V 100MA 3W datasheet.pdf
CONN HDR 23POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 6PVH 4COL WK datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf