Yageo CC0805JRNPO9BN100
CC0805JRNPO9BN100 picture photo
Mfg. Part Number
CC0805JRNPO9BN100
Brief Description
CAP CER 10PF 50V NPO 0805
Datasheet Download
CC0805JRNPO9BN100.pdf
Availability of CC0805JRNPO9BN100
QUANTITY
CC0805JRNPO9BN100 Order Process
Ship out your order
Specifications of CC0805JRNPO9BN100
Internal Part NumberEIS-CC0805JRNPO9BN100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMultilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductCommodity Multilayer Ceramic Capacitors – CC Series
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC0805JRNPO9BN100
Related LinksCC0805JR, CC0805JRNPO9BN100 Datasheet, Yageo Distributor
CC0805JRNPO9BN100 Details Description
Related parts for CC0805JRNPO9BN100
CONN SOCKET 16-18AWG 15AU CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 33K OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
21P MTA100 CONN ASSY GRN LF datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PIN datasheet.pdf
FIXED IND 15MH 80MA 40 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 634 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 57POS PIN datasheet.pdf
RES 4.07K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf