Yageo CC0805KRX7RABB681
CC0805KRX7RABB681 picture photo
Mfg. Part Number
CC0805KRX7RABB681
Brief Description
CAP CER 680PF 200V X7R 0805
Datasheet Download
CC0805KRX7RABB681.pdf
Availability of CC0805KRX7RABB681
QUANTITY
CC0805KRX7RABB681 Order Process
Ship out your order
Specifications of CC0805KRX7RABB681
Internal Part NumberEIS-CC0805KRX7RABB681
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC0805KRX7RABB681
Related LinksCC0805KR, CC0805KRX7RABB681 Datasheet, Yageo Distributor
CC0805KRX7RABB681 Details Description
Related parts for CC0805KRX7RABB681
CONN EDGECARD 26POS .100 EYELET datasheet.pdf
FUSE HOLDER BLADE 20A IN LINE datasheet.pdf
CAP CER 18PF 1KV SL RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
LED RED DIFFUSED 0603 SMD datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm 13pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS .100" GOLD datasheet.pdf
RES SMD 634 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf