Texas Instruments CC1101QRHBRG4Q1
CC1101QRHBRG4Q1 picture photo
Mfg. Part Number
CC1101QRHBRG4Q1
Manufacturer
Product Category
RF Transceiver ICs
Brief Description
IC UHF TXRX LO-PWR 32-QFN
Datasheet Download
CC1101QRHBRG4Q1.pdf
Availability of CC1101QRHBRG4Q1
QUANTITY
CC1101QRHBRG4Q1 Order Process
Ship out your order
Specifications of CC1101QRHBRG4Q1
Internal Part NumberEIS-CC1101QRHBRG4Q1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Manufacturer Product PageCC1101QRHBRG4Q1 Specifications
Standard Package3,000
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Transceiver ICs
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTxRx Only
RF Family/StandardGeneral ISM/SRD < 1GHz
Protocol-
Modulation2FSK, GFSK, ASK, MSK, OOK
Frequency310MHz ~ 348MHz, 420MHz ~ 450MHz, 779MHz ~ 928MHz
Data Rate (Max)250kBaud
Power - Output10dBm
Sensitivity-114dBm
Memory Size-
Serial InterfacesSPI
GPIO-
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.6 V
Current - Receiving19.3mA
Current - Transmitting30.5mA
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / Case32-VFQFN Exposed Pad
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC1101QRHBRG4Q1
Related LinksCC1101Q, CC1101QRHBRG4Q1 Datasheet, Texas Instruments Distributor
CC1101QRHBRG4Q1 Details Description
Related parts for CC1101QRHBRG4Q1
IC DAC 12BIT 2WIRE I2C 10-MSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 15A 125V datasheet.pdf
RES SMD 51.1KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 340 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
RES 250 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LNB BOOST/LINEAR 28QFN datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 7POS 5A datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 8SIP datasheet.pdf
3070-GFI W/50 12/3 SOW 15A datasheet.pdf
RF-06F1N1280DU datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 5% 630VDC datasheet.pdf