Yageo CC1206KKX7R9BB225
CC1206KKX7R9BB225 picture photo
Mfg. Part Number
CC1206KKX7R9BB225
Brief Description
CAP CER 2.2UF 50V X7R 1206
Datasheet Download
CC1206KKX7R9BB225.pdf
Availability of CC1206KKX7R9BB225
QUANTITY
CC1206KKX7R9BB225 Order Process
Ship out your order
Specifications of CC1206KKX7R9BB225
Internal Part NumberEIS-CC1206KKX7R9BB225
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh CV MLCC
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC1206KKX7R9BB225
Related LinksCC1206KK, CC1206KKX7R9BB225 Datasheet, Yageo Distributor
CC1206KKX7R9BB225 Details Description
Related parts for CC1206KKX7R9BB225
RES SMD 100 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC UP/DOWN COUNTR BINARY 16TSSOP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 2A DO214AA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
IC FPGA 116 I/O 328BGA datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.2A SOT89-3 datasheet.pdf
OSC XO 100.000MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 420MA 1.48 OHM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS INLINE SKT datasheet.pdf
381 TB SOCKET WF VER datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 1.5V SNT-4A datasheet.pdf