Yageo CC1206KRX7R0BB223
CC1206KRX7R0BB223 picture photo
Mfg. Part Number
CC1206KRX7R0BB223
Brief Description
CAP CER 0.022UF 100V X7R 1206
Datasheet Download
CC1206KRX7R0BB223.pdf
Availability of CC1206KRX7R0BB223
QUANTITY
CC1206KRX7R0BB223 Order Process
Ship out your order
Specifications of CC1206KRX7R0BB223
Internal Part NumberEIS-CC1206KRX7R0BB223
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC1206KRX7R0BB223
Related LinksCC1206KR, CC1206KRX7R0BB223 Datasheet, Yageo Distributor
CC1206KRX7R0BB223 Details Description
Related parts for CC1206KRX7R0BB223
Crystal 65.5350kHz 100ppm 11pF 20 kOhm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 910MA 215 MOHM datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 1A 5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 600W datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 2.4A 57 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS 2MM T/H GOLD datasheet.pdf
RES 3.32 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 69.8 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HEAD 14 POS 2.54 LEVER W/SR datasheet.pdf