Yageo CC1206KRX7RABB471
CC1206KRX7RABB471 picture photo
Mfg. Part Number
CC1206KRX7RABB471
Brief Description
CAP CER 470PF 200V X7R 1206
Datasheet Download
CC1206KRX7RABB471.pdf
Availability of CC1206KRX7RABB471
QUANTITY
CC1206KRX7RABB471 Order Process
Ship out your order
Specifications of CC1206KRX7RABB471
Internal Part NumberEIS-CC1206KRX7RABB471
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC1206KRX7RABB471
Related LinksCC1206KR, CC1206KRX7RABB471 Datasheet, Yageo Distributor
CC1206KRX7RABB471 Details Description
Related parts for CC1206KRX7RABB471
CONN BNC PLUG STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.2A 113 MOHM SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V 0.3A SC70-5 datasheet.pdf
RES 556K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.3K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
HMIK SCREW LOCK M2.5 UNC4.40 H. datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
CAP CER 82PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
YLW CONSP 1"X50YD datasheet.pdf