Yageo CC1210KKX7RCBB472
CC1210KKX7RCBB472 picture photo
Mfg. Part Number
CC1210KKX7RCBB472
Brief Description
CAP CER 4700PF 1KV X7R 1210
Datasheet Download
CC1210KKX7RCBB472.pdf
Availability of CC1210KKX7RCBB472
QUANTITY
CC1210KKX7RCBB472 Order Process
Ship out your order
Specifications of CC1210KKX7RCBB472
Internal Part NumberEIS-CC1210KKX7RCBB472
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4700pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CC1210KKX7RCBB472
Related LinksCC1210KK, CC1210KKX7RCBB472 Datasheet, Yageo Distributor
CC1210KKX7RCBB472 Details Description
Related parts for CC1210KKX7RCBB472
IC MCU FLASH 32KB 33MHZ 44-PLCC datasheet.pdf
SCREWDRIVER SET HEX 7PC datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 2.2 OHM 0804 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC TRPL SUPPLY MONITOR 8-DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 36MM datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 3.9A 27 MOHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 25A 277/480VAC datasheet.pdf